17 yaşındaki Instagram fenomeni Bianca Devins vahşice katledildi -

17 yaşındaki Instagram fenomeni Bianca Devins vahşice katledildi

Katil Brandon Andrew Clark, öldürdüğü Bianca Devins’in boğazı kesilmiş fotoğrafını geçtiğimiz pazar günü Instagram’da paylaştı.

Pazartesi günü Brandon Andrew Clark 25 yıla kadar hapis istemiyle ikinci dereceden cinayet suçlamasıyla tutuklandı. Devins’in cansız bedeni, fotoğrafı gören sosyal medya kullanıcılarının ihbarının ardından pazar sabahı aracında bulundu. 12 saatten fazla süre platformda kalan fotoğraf sebebiyle kullanıcılar Instagram’a büyük tepki gösterdi.Tepkilerin ardından Instagram, Clark’ın @yesjuliet adlı hesabını askıya aldı.

Instagram’dan yapılan açıklamada fotoğrafın Instagram ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle kaldırıldığı, bu tip rahatsız edici görsellerin paylaşımını engellemek için gereken teknolojiye sahip olduklarını söyledi. Fakat Instagram’dan yapılan açıklamada fotoğrafın neden bu denli geç kaldırıldığı ya da tam olarak saat kaçta kaldırıldığına dair bilgi verilmedi.

f-2-002.jpg

Fotoğrafı fark eden çok sayıda kullanıcı, Clark ve Devins’in profillerine girerek “Fotoğrafı paylaşmayın” uyarısında bulundu. Çok sayıda farklı platformda paylaşılan fotoğraf polisi de alarma geçirdi. Polis sosyal medyada genç kızın fotoğraflarını paylaşan hesapları incelediğini söyledi.

Sosyal medyada 35 bin takipçisi olan fenomen isim Bianca Devins’in erkek arkadaşı ile gittikleri konser sonrasında tartıştığı ve Clark’ın Devins’i bıçaklayarak öldürdüğü anlaşıldı.

Olayın ardından Clark kapatılan sosyal medya hesabında 14 Temmuz 2019 tarihini not etti. Devins’in kız kardeşi Liv Devins, Clark’ın ailenin oldukça yakın olarak gördüğü bir kişi olduğunu söyledi. Clark’ın bir duvara “Beni asla unutma” yazdığı tespit edildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: Instagram Fenomeni vahşice katledildi! Sosyal medya yıkıldı

Bir cevap yazın