Adananediyor.com

Haber ve sosyal içerik platformu

YSK’nın Kadir Aydar kararına ilk tepkiler

Okunma Zamanı:1 Dakika, 5 Saniye

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın seçimden 1 yıl sonra sabıkalı olduğu gerekçesiyle mazbatasının iptal edilmesine CHP kamuoyundan tepki yağdı.

“YARGININ BAĞIMSIZ OLMADIĞININ GÖSTERGESİ”

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, “Ceyhan Belediye Başkanımız Kadir Aydar’ın mazbatası, YSK’nın aldığı siyasi kararla haksız, hukuksuz bir şekilde elinden alınmıştır. Seçilmiş başkanımıza ve Ceyhan’ın iradesine, demokrasimize darbe vuran #YSK’nın aldığı bu karar adeta yargının bağımsız olmadığının itirafıdır.” diye konuştu.

BARUT: BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, açıklamasında Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar nezdinde halk iradesine YSK eliyle darbe vurulduğunu kaydederek, “Lanetliyor ve şiddetle kınıyoruz. Kadir Aydar yalnız ve sahipsiz değildir. Ceyhan’ın kaderini değiştiren Başkanımızın her zaman yanındayız.” dedi.

“DEMOKRASİYE DARBE”

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, girişimin demokrasiye darbe olduğunu söyledi. Sümer, “Seçilmiş ‪Ceyhan Belediye Başkanımız Kadir Aydar, YSK’nın aldığı siyasi kararla haksız, hukuksuz, adaletsiz bir şekilde milli irade hiçe sayılarak görevinden alınmıştır.‬ Ceyhan halkının tercihini yok sayan, demokrasimize darbe vuran, YSK’nın aldığı bu karar yargının bağımsız olmadığının itirafıdır.‬” dedi.

“HUKUK SKANDALI”

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin ise kararın bir hukuk skandalı olduğunu belirterek, “Halkın hür iradesiyle seçilmiş Ceyhan Belediye Başkanımız Kadir Aydar’ın mazbatasının iptal edilmesi hukuk skandalıdır.
Milletin bu zor günlerinde çalışkan, genç, Ceyhan halkı için varını yoğunu ortaya koyan CHP’li belediye başkanını görevden uzaklaştırarak mı önlem alıyorsunuz! Yazıklar olsun!” ifadelerini kullandı.

Aydınlılar gelecek…


Bir cevap yazın

Kategoriler

Sosyal medya

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.
Adananediyor.com © Tüm hakları saklıdır | Newsphere by AF themes.