CHP’li Bulut’tan Mehmet Ay’a jet cevap

Okunma Zamanı:1 Dakika, 41 Saniye

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay’ın TEMSA ve İncirlik’te gelişen işçi çıkışlarına yönelik eleştirilerine cevap verdi.

Bulut, sosyal medya hesapları üzerinden Ay’a verdiği cevapta, “İktidarın kendisi ile başladığını sanıyor” diyerek şu ifadeleri kullandı:

“AKP Adana’nın yeni ve heyecanlı il başkanının attığı twitlerden anlaşılıyor ki; hükümetin kendisi ile başladığını sanıyor. Adana’da işsizlik rekorları kıran kendi hükümetleri. Sizi bilmem ama biz Temsa ve Türk Harb iş işçilerinin elbette ziyarete gittik. Yine gideriz

Adana’yı bu hale getirenlerin pişkinliğine diyecek lafımız çok. Önce iktidar il başkanı olarak bitmeyen yatırımlara el atın, üvey evlat muamelesinden yaşadığımız şehri çıkartın. 18 yıldır yapmadığınız yeni istihdam alanları yaratın. Çiftçiye sanayiciye turizme destek verin

Adana tüm gelişmişlik kriterlerinde hep geriliyor bari Belediyelerimizin yaptığı olumlu çalışmaları eleştirmeyi bırakın destek verin aynı şehirde yaşıyoruz. Sizde Adana’dan Adanalıdan taraf olun.

Büyükşehir belediyesinde işten çıkarılan personele ilişkin Büyükşehir Belediye başkanı defalarca açıklama yaptı. Siz de sözlü döneminde partinizin sözlü dönemine ilişkin eleştirilerini bir okuyun derim. Gelin metro borcunu üstlenin, kredi engelini kaldırın.”

“DAHA SEL FELAKETİNDE BİR ARAYA GELEMEYECEK KİBİRDESİNİZ”

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, geçtiğimiz ay yaşanan sel felaketinin ardından kriz toplantısında CHP’li vekillerin yer almamasına da değinerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hükümet sizsiniz Adanamıza yeni projeler kazandıralım yeni istihdamları birlikte sağlayalım. Siz daha sel felaketinde bile bir araya gelemeyecek kibirdesiniz. Partimizin genel başkan yardımcısına devlet protokolü yaptıran meclisin 1. Partisinin il başkanı olarak tarihe geçtiniz”

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.

Bir cevap yazın