Adananediyor.com

Haber ve sosyal içerik platformu

Büyüşehir’de koronavirüs günleri: Karalar ve Halisçelik 7/24 mesai yapıyor

Okunma Zamanı:1 Dakika, 5 Saniye

Adana Büyükşehir Belediyesi pandemi salgını nedeniyle bir çok birim aracılığıyla vatandaşa hizmet etmeye çalışırken birçok bürokratın izin alarak belediyeye gelmediği ortaya çıktı.

İLK O TERK ETTİ

Koronavirüs pandemi salgını yerel yönetimlere de ağır bir yük getirdi. Başta yarıma muhtaç aileler ve merkezi hükümetin ulaşamadığı alanlarda yerel yönetimler vatandaşa yardım götürmeye çalışıyor. Adana Büyükşehir Belediyesi de kurduğu kriz masası ile halka bir çok destek sağlıyor. Ancak belediyenin çok tartışılan ismi olan Genel Sekreteri Şaban Acar’ın 16 Mart itibariyle izne yarıldığı ve belediyeye gelmediği öğrenildi. Genel Sekreterlik görevine Dr. Ergül Halisçelik vekalet ediyor.

TÜRKAN EŞLİ DE İZİNDE

Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Türkan Eşli de koronavirüs nedeniyle yıllık izne ayrıldı. Eşli, aynı zamanda özel kalem müdürlüğü de dahil olmak üzere bir çok etkili birimden sorumlu. Eşli 24 Mart tarihinde yıllık izne ayrıldı. Eşli’nin yerine de diğer bir Genel Sekreter Yardımcısı Birgül Aydemir vekalet ediyor.

KARALAR VE HALİSÇELİK 7/24 MESAİYE GEÇTİ

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde vatandaşın en çok ihtiyaç duyduğu kritik günlerde izne yarılan Şaban Acar’ın yerine genel sekreterlik görevini Dr. Ergül Halisçelik yürütüyor. Halisçelik, insanlığın pandemi karşısında büyük bir mücadele verdiği bu günlerde, belediye olarak alınan tedbirlerin sevk ve idaresi, kriz masasının kurulması ve ihtiyaç duyan her Adanalıya sosyal ve psikolojik desteğin ulaşması noktasında kamu kurumları ile koordinasyon içerisinde Başkan Zeydan Karalar ile birlikte 7/24 mesai yapıyor.

Bir cevap yazın

Kategoriler

Sosyal medya

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.
Adananediyor.com © Tüm hakları saklıdır | Newsphere by AF themes.