Adana’daki Dünya Rakı Günü bu yıl da yasaklandı

İçerik Editörü
Okunma Zamanı:42 Saniye

Adana’da hiçbir düzenleyicisi olmayan ve her yıl bir grup insanın tarihi Büyüksaat civarında buluşarak başlattığı Dünya Rakı Günü, sonradan Kebap Şalgam Festivali olarak düzenlenmeye başlanmıştı.

Geçtiğimiz yıl gerici grupların açıklamaları ve provokasyonlarının ardından iptal edilen etkinlik, bu yıl da valilik tarafından yasaklandı.

Kucuksaat.com’un haberine göre Adana’da her yıl Aralık ayında düzenlenen “Adana Kebap ve Şalgam Festivali” Adana Valiliği tarafından iptal edildi.

Bu yıl 14-15 Aralıkta düzenlenecek festival, “Kamu düzeni ve güvenliği ile kişilerin can ve mal güvenliği” gerekçesiyle iptal edildi.

Valilik kararı, kaymakamlıklar aracılığıyla ilçe belediyelere gönderildi.

belge.png

Kaynak: Adana’da o festival iptal edildi

0 0

İçerik Editörü

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

Next Post

Zeydan Karalar'dan festival yasağı yorumu

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Kebap Şalgam Festivali’nin yasaklanması ile ilgili konuştu. Karalar, Türkiye’nin tartıştığı yasak için, “kişisel tercihlere müdahale” uyarısında bulundu. Günvenlik tedbirleri alınmasının doğru olduğunu kaydeden Karalar, “Ancak bunun kişisel tercihlere müdahale boyutuna ulaşması yanlıştır. Türkiye’nin Osmanlı Selçuklu hatta Orta Asya’dan bugüne gelen en köklü değerlerinden biri […]